Jdi na obsah Jdi na menu
 


9 kroků k perfektně nalakovaných nehtům

14. 6. 2012

Nalakované nehty jsou jedním z nejjednodušších způsobů, jak ukázat světu svou momentální náladu. Aby však barva na nehtech splnila svůj účel, tedy upoutala pozornost, musí být nanesena opravdu profesionálně. Víme, jak na to...

Obtížnost: Snadné
Co budeš potřebovat: oblíbený lak na nehty, odlakovač, vatový tampon, vatovou tyčinku, špejli, podkladový lak, vrchní lak.


 
Krok 1

Nanes odlakovač na vatový tampon a pečlivě i ze všech záhybů odstraň starý lak na nehty. Pomocí tyčky z pomerančového dřeva nebo špejle zatlač kůžičku zpět k prstu všechnu kůžičku, která ti roste přes nehty. Postupuj s největší opatrností, aby sis neublížila. V žádném případě kůžičku sama nestříhej, mohla by sis přivodit ošklivý zánět. Nakonec si ruce pořádně umyj teplou vodou a mýdlem, abys odstranila odumřelé buňky a zbytky odlakovače, které by mohly způsobit, že nový lak nebude držet tak, jak má. Důkladně ruce osuš.

 

Krok 2

Začni s nanášením základní vrstvy. Jde o speciální bezbarvý lak, který perfektně vyplní veškeré nerovnosti a také brání žloutnutí nehtů. Podkladový lak nanes v tenké vrstvě. Při sušení měj ruce položené na stole, aby lak nestékal. Nech ho dostatečně zaschnout.

 

Krok 3

Promíchej svůj lak na nehty. Opatrně s ním roluj mezi dlaněmi. Netřepej s ním, vytvoří se v něm bublinky, které pak můžeš přenést i na své nehty.

 

Krok 4

Otevři lahvičku a na štěteček naber lak. Nejspíš ho tam bude víc, než potřebuješ na nabarvení jednoho nehtu. Štěteček tedy otři o hrdlo lahvičky tak, aby přebytečný lak stekl.

 

Krok 5

Polož ruku na stůl nebo jakoukoli rovnou podložku, aby lak nemohl stékat a začni s nanášením své oblíbené barvičky. Lepší je, pokud jsi pravák, začít s lakováním pravé ruky. Na tuhle ruku jsi totiž zručnější a lépe pak ochráníš čerstvý nátěr na ní, při lakování levé. (U levaček je to samozřejmě naopak). Vždy lakuj pouze jedním směrem, a to od kořene nehtu k vrcholu. Snaž se, aby se lak dostal do všech "zákoutí" nehtu.

 

Krok 6

Nespěchej a první vrstvu laku nech pořádně zaschnout. Ruce měj pořád položené na rovném povrchu.

 

Krok 7

Teprve až se všech svých nehtů budeš moci bez obav dotknout, začni s nanášením druhé barvené vrstvy. To ale pouze tehdy, pokud je první barevný nátěr nedokonalý nebo nedostatečně barevný. Opět nech perfektně zaschnout.

 

Krok 8

Pokud chceš, aby se tvůj lak oslnivě leskl, nanes na nehty speciální vrchní (top) lak. Kromě toho, že nehty po tomhle laku vypadají opravdu báječně, top vrstva barevný lak i chrání před vnějšími vlivy a poškrábání.

 

Krok 9

Nakonec použij vatovou tyčinku namočenou v odlakovači (nebo odlakovač v tužce) na odstranění laku z míst, kde nemá být. Buď opatrná, ať si při tom nepoškodíš i zbrusu novou barvičku na nehtech.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< říjen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 12890
Měsíc: 128
Den: 5